Земське сільськогосподарське училище

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Сільськогосподарське училище було засновано у 1872 році

Училище було засновано з метою практичної та теоретичної підготовки молодих людей до ведення сільського господарства і перебувало у віданні Херсонської губернської земської управи.

На фото вище - Сільськогосподарське училище, Херсон (книжковий магазин Шах М.О., 1902 р. )

У вересні 1874р. в новозбудованій за проектом інженера А. Л. Бертьє-Делагарда будівлі училище прийняло перших учнів. У першому ж році кандидатів для вступу нараховувалося 120, з них було прийнято 98 осіб. Великою проблемою для училища було те, що його випускників забирали на тривалу військову службу. Тому земством було порушено клопотання перед урядом про переведення училища у вищий розряд навчальних закладів.   

З 1882 року училище перейшло у відання Міністерства землеробства та Херсонського губернського земства, та йому було присвоєно ім'я імператора Олександра II. Училищу було надано усі необхідні посібники, інструменти, апарати, лабораторія та бібліотека. Для практичних занять учнів використовувалися дослідне поле, пасіка, шелководня, метеорологічна станція та ферма, при якій велося молочне господарство.

Після 1917 року училище зазнало ряд перетворень. У 1923 -  воно називалося сільськогосподарським технікумом і при ньому була створена агрономічна профшкола. 

У 1925 році у технікумі навчалося 166 студентів і він називався «Херсонський сільськогосподарський технікум ім. А. Д. Цюрупи ». Згодом на базі технікуму був створений Херсонський сільськогосподарський інститут.

В даний час на місці будівель земського сільськогосподарського училища знаходиться Херсонський обласний ліцей.

 

Додаткова інформація

  • Назва: Будинок – колишнє сільгоспучилище, в якому навчався А.Д. Цюрупа
  • Адреса розташування: Полтавська вул., 89 (Полтавська вул., 98)
  • Датування: 1887-1893 рр.
  • Вид: Історія
  • Категорія: Місцевого значення
  • Рішення про взяття під охорону: Рішення облвиконкому від 21.01.1983 р. № 59/2
  • Охор. №: 16
Детальніше в цій категорії: « Політехнічний інститут Духовне училище »