Дім віце-адмірала Сенявіна

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Дім віце-адмірала Сенявіна позначений на плані Херсона у 1799 р.  з підписом: «будинок кам’яний, який зайнятий поштовою конторою».

Причому на плані показаний окремий флігель вздовж вул. Михайловича. Він фіксується ще на плані 1792 р. Таким чином, будинок Сенявіна був зведений між 1792 і 1799 рр., як вказано, для поштової контори.

Автором проекту будинку найвірогідніше був І.Є. Старов, втім, документально це не підтверджено. 

У 1800 р. будинок придбав для себе віце-адмірал Дмитро Миколайович Сенявін, де жив до жовтня 1803 р. У 1809 р. будинок назначений у купівлю та перебудову для віце-губернатора Херсона. Згідно з новим проектом будинок мав складатися з прихожої, зали, їдальні, вітальні, спальні, дівочої, дитячої, кабінету, буфету, сходів на мансарду та 3-х сіней. Навколо передбачався комплекс господарських споруд: пральня, кухня з коміркою, льодовня кухаря, хата для кучерів, конюшня, каретний сарай, комори з засікою. У дворі розбивався сад. У ці роки віце-губернатором був Іван Христофорович Калагеоргій – чоловік дочки князя Потьомкіна. У 1816 р. він отримав посаду губернатора Катеринославської губернії та покинув Херсон.

До революції будинок належав Овчаренку. У перші роки радянської влади переданий на утримання житловому кооперативу № 89. 

Нині це житловий будинок на 6 квартир. Наразі перебуває у незадовільному технічному стані.

 

Додаткова інформація

  • Назва: Дім віце-адмірала Сенявіна
  • Адреса розташування: Комсомольська вул., 36 ріг Михайловича вул., 7(Михайловича вул., 2, (Комсомольська вул., 32)
  • Датування: Кінець XVIII ст.
  • Вид: Архітектура
  • Категорія: Національного значення
  • Рішення про взяття під охорону: Постанова РМ УРСР від 06.09.1979 р. № 442
  • Охор. №: 1622