Духовне училище

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Духовне (повітове або парафіяльне) училище було відкрито у Херсоні 1 вересня 1818 року.

У перші 50 років училище було становим навчальним закладом для дітей духовенств, а починаючи з 1867 р. в училище приймалися і діти світських батьків.

Розміщувалося училище спочатку у будинку, що належав Софійській церкві, а у 1949 - переведено у будинок Успенського собору. У 1874 році училище переїхало на Богородіцькую вулицю, а 5 вересня 1901р. Міська Дума надала земляну ділянку для будівлі власного приміщення училища. 

У 1902 році була введена форма: костюм з темно-сірого сукна з поясами, чорні бобрикові шинелі з червоними петлицями і чорні суконні картузи з оксамитовим околишем і червоними кантами. По закінченню училища студенти  отримували місця дяків, паламарів, псаломщиків і сільських вчителів.

28 червня 1908р. відбулася закладка головного корпусу. Будівля зводилась інженером А.А.Васільєвим за планом та кошторисом архітектора Д.Т.Плаксіцького та обійшлась у 103 тисячі рублів. 

9 грудня 1909р. будівництво було завершено і влітку 1910р. училище переїхало у нове приміщення. Воно було побудовано з одеського вапняку в три поверхи з дзвіницею у псевдоросійському  стилі, з північної сторони до будівлі було прибудовано церкву Іоанна Златоуста. 

Під час боїв у Херсоні 1918 року між більшовиками та австрійськими військами будівля була сильно пошкоджена снарядами. Згодом училище було закрите і будівля зруйнована.

 

Додаткова інформація

  • Назва: Духовне училище
  • Адреса розташування: Червонофлотська, 7
  • Датування: 1818 р.
  • Вид: Історія
  • Категорія: Національного значення
Детальніше в цій категорії: « Земське сільськогосподарське училище